Protidrogový vlak

Termín konání: 23. 6. 2023 | 09:00 - 10:40
Místo konání: Rakovník
Protidrogový vlak

V Praze se konala významná mezinárodní konference o protidrogové prevenci. Unikátní český projekt měl hlavní roli.

V Praze byl položen základ unikátního česko-německo-islandského systému PREVENCE 3.0. Stalo se tak v rámci největší konference v Česku zaměřené na primární protidrogovou prevenci. Osou systému bude propojení českého zážitkového projektu REVOLUTION TRAIN a "islandského zázraku" v boji proti dětskému alkoholismu. Konference, která se 30. listopadu konala v Betlémské kapli v Praze, se zúčastnili zástupci více než stovky měst z Česka, Německa, Belgie, Islandu, Rakouska, Slovenska a Polska.

I v letošním školním roce přispěli zástupci obce Šanov na Protidrogový vlak, a proto se mohou žáci 6. ročníku této akce s mezinárodním přesahem, účastnit.