Fotbalový zápas

Přípravy v plném proudu

Ve čtvrtek se na travnatém šanovském fotbalovém hřišti u vlakové trati sejdou týmy pěti základních vesnických škol, Bude to ZŠ Čistá u Rakovníka, ZŠ Kolešovice, ZŠ Jesenice, ZŠ Lubná a ZŠ Šanov. Jedná se o fotbalový turnaj žáků 2. stupně a to v chlapeckých i dívčích mužstvech. Nápad uspořádat fotbalový turnaj pouze mezi vesnickými školami dostali žáci 8.-9. ročníku ZŠ Šanov. Na pravidelných setkáních "Žákovského parlamentu" vznikl na jejich popud tento nápad :" Chtěli bychom si zahrát fotbal v rámci vesnických škol z našeho okresu a změřit svoje síly než opustíme naši základní školu."  Tímto nápadem se odstartoval výborný nápad a vedení školy oslovilo ředitele škol, zda by jejich žáci neměli zájem si zahrát v konci školního roku. A jak je vidět z osmi přihlášených družstev, nápad se stal realitou. Konání turnaje je ve výhradní režii aktivních žáků 8.-9.ročníku naší školy, kteří zařídili fotbalové rozhodčí ze strany rodičů, jenž trénují na šanovském hřišti fotbal. Vedení školy pomohlo s pronájmem pěkného tarvnatého fotbalového hřiště, šaten a branek od pana starosty obce Šanov. Je dobře, že jsou mezi našimi žáky sportovně zaměření jedinci, kteří ovlivňují ostatní a tak může vzniknout tento super sportovní den. Jak vše dopadne a zda nám bude přát počasí se dozvíme brzy.......