Jazykový pobytový kurz v Anglii

Termín konání: 26.5. - 1.6.2019
Místo konání: UK

Jazykový pobytový kurz v Anglii Vyjíždíme do světa

PROGRAM:

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE

Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

 2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY

Během noci projedeme Belgií a Francií a přeplavíme se trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, kde navštívíme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Prohlédneme si i londýnský hrad The Tower, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme Bank of England i Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k monumentální St. Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování, kde se navečeříme a odpočineme si.

 3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, WINDSOR CASTLE

Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne navštívíme Windsor Castle, největší a stále obývaný hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti s množstvím úžasných exponátů (kulka, která zabila admirála Nelsona, Podvazkový řád, slavné portréty členů královské rodiny aj.), pomník prince Alberta i kapli sv. Jiří. Večer odjedeme zpět na ubytování, kde se navečeříme.

 4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, WARNER BROS. STUDIOS

Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne si prohlédneme filmové ateliéry Warner Bros Studios, kde si užijeme jedinečnou expozici o natáčení filmů o mladém kouzelníkovi. Večer se vrátíme na ubytování, kde si dáme večeři a odpočineme si.

 

 

5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, OXFORD

Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne vyrazíme na výlet do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou si prohlédneme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer odjedeme na ubytování, kde se navečeříme.

 6. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER

Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.

 7. DEN: NÁVRAT DO ČR

Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole  (ZŠ a MŠ Čistá) přijedeme v odpoledních hodinách.

V CENĚ:               doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů

 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)

4x ubytování v rezidenci ve 2-3 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením  4x plná penze (4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd v místní jídelně)

 služba průvodce po celou dobu zájezdu - zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka

12 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole

 komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, zodpovědnosti, zavazadel a storna

NENÍ V CENĚ:    vstupy do navštívených objektů a atrakcí  - doporučená částka 110 liber